Požár lesa v Klokočských skalách - to byla tedy koleda ....

Autor: Michal Rezler | publikováno: Pondl, 08.06. 2009 - 21:56:25 | zařazeno v kategorii: Zásahy
12.4.2009 25 minut po 21. hodině vyjela Tatra následovaná Avií ke Klokočským skalám, odkud byl hlášen požár lesa. Celkem vyjelo 10 hasičů. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěno, že hoří hrabanka a drobný porost o rozloze cca 50x70m2. Vodu bylo třeba zajistit pomocí kyvadlové dopravy z Turnova, ostatní členové se podíleli na likvidačních pracích.U požáru dále zasahovaly 2 vozidla HZS Semily a jednotky SDH Železný Brod a Líšný. Asi po 2 hodinách se podařilo zlikvidovat všechna ohniska požáru. Velitel HZS Semily rozhodl, že požářiště bude hlídat jednotka ze Železného Brodu a ostatní jednotky se v 8 hodin ráno dostaví k balení materiálu. Během noci musela být některá místa opětovně hašena

A tak mladí na koledu a „staří psi“ do lesa motat hadice…. Při procházení požářiště během předání majiteli bylo objeveno ještě několik žhavých ohnisek. Velitel HZS Semily rozhodl o jejich likvidaci.      S dohašováním a balením jsme skončili okolo 11 hodiny. Přijeli na základnu a na koledu raději nešli, protože by nás polili. A to už jsme byli od večera dost. Útěchou nám bylo poděkování a pochvala velitele HZS Semily pro všechny jednotky SDH za profesionální zásah. Fotografie v galerii.

 

Související odkazy

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Zásahy

"Požár lesa v Klokočských skalách - to byla tedy koleda ...." | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Nová půjčovna lodí na Malé Skále

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty. Naše stálé pobočky najdete přímo na břehu Jizery: na Malé Skále a Zrcadlové Koze. Naše lodě můžete využít k projižďce po Jizeře nebo nedaleké Kamenici. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Google

Počet přístupů

Zaznamenali jsme

přístupů od měsíce Březen 2007

Toplist

TOPlist