Podpora SDH Mimoň

Autor: Michal Rezler | publikováno: Sobota, 12.07. 2008 - 10:25:32 | zařazeno v kategorii: Ostatní

Ahoj kolegové,

rozhodli jsme se poskytnout Vám veřejnou podporu s veškerou Vaši činnosti (tedy i dokumentací zásahu a jeho zveřejnění na www stránkách Vašeho sboru) v souvislosti s výjezdem č. 37. Jedná se o havárii osobního automobilu BMW 650i, ke které došlo při ujíždění posádky hlídce Policie ČR. Přímo nás k tomu vyprovokovala zpráva o podání trestního oznámení na Vás – mimoňské hasiče.

Nechce se uvěřit drzosti bourajících. Místo veřejné omluvy za své počínání přejdou do protiútoku a podají trestné oznámení na lidi, kteří bez ohledu na svůj volný čas, denní dobu, jedou bezplatně pomáhat (pro nezasvěcené – kategorie JPO II je jednotka sboru dobrovolných hasičů obce s členy, kteří vykonávají službu jako svoje hlavní nebo vedlejší povolání, s územní působností zpravidla do 10 minut jízdy z místa dislokace). Bohužel žijeme ve společnosti, kde mají mnoho „vzorů“ od ještě větších či vyšších celebrit. Vzpomeňme na politika, který při zajíždění na parkoviště naboural 5 aut, ale mohla za to „únava“ a záda nikoliv alkohol. Pak dostal ještě vyšší funkci. Jiný zboural plot. Nemotal se a nepletl jazykem z důvodu alkoholu, ale únavy. Fotbalový boss boural, policisté u něho „zapomněli“ na dechovou zkoušku. Následně tvrdil, že nic nepil, přitom kamerové záznamy pořízené půl hodiny před bouračkou ukázaly opak. ….

Naše jednotka je zařazena v kategorii JPO III, takže občas rovněž asistujeme mj. u dopravních nehod. Jejich následky je možné denně vidět v televizi. Raději nedomýšlet jaký konec mohla havárie mít, kdyby  v místě nehody jel cyklista nebo šel chodec.

Celebrita by pro nás byla celebritou, kdyby se veřejně postavila proti bezohledné, rychlé jízdě, často ještě pod vlivem alkoholu. Místo toho z nejrůznějších pořadů v rozhlase i televizi slýcháme kolikže mu jeho miláček jede, jaký má rekord z Prahy do Brna, kolikrát platil pokutu a kolikrát to „spravil“ jeho podpis nebo společná fotografie.

Slovo celebrita má několik významů – znamenitost – vážená, proslulá osobnost - potentát.  Jedná se v případě Jakuba Klepiše o celebritu? Z třetiny. Hokej hraje znamenitě, ale vážený, vzhledem k postoji ke svému pochybení, nemůže být ani náhodou. Potentátem ať raději nikdy není – i když by tam hravě zapadl!

Doufáme ve spravedlnost s dobrým koncem pro Vás. Přejeme Vám méně zásahů. A pokud k nějakým dojde, tak s dobrým koncem pro obě strany a  lepší ocenění od postižených, než se Vám dostalo od „celebrity“.

Za SDH Malá Skála

Michal Rezler

www.sdh.mala-skala.com
 

Anketa ke článku

Souhlasíte s podporou SDH Mimoň?

Ano
Ne


[ Výsledky | Ankety ]

Účastníků: 7
Komentářů 0

Související odkazy

· Více o tématu Ostatní
· Další články od autora starosta


Nejčtenější článek na téma Ostatní:
Podpora SDH Mimoň

Hodnocení článku

Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti

Související témata

Zásahy

"Podpora SDH Mimoň" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Nová půjčovna lodí na Malé Skále

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty. Naše stálé pobočky najdete přímo na břehu Jizery: na Malé Skále a Zrcadlové Koze. Naše lodě můžete využít k projižďce po Jizeře nebo nedaleké Kamenici. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Google

Počet přístupů

Zaznamenali jsme

přístupů od měsíce Březen 2007

Toplist

TOPlist